EtäKärppien kevätkokous ja kauden päättäjäiset 21.5.2022 klo 15 alkaen Helsingin Sports Academy

Kutsu yhdistyksen kevätkokoukseen ja kauden päättäjäisiin

Tervetuloa EtäKärppien kevätkokoukseen lauantaina 21.5.2022 Sports Academy Helsinkiin os. Keskuskatu 6. Kokouksen ajaksi olemme varanneet kabinetin, voit osallistua kokoukseen joko paikan päällä tai google meetin kautta. Kokous on siis hybridikokous ja kumpikin osallistumismahdollisuus onnistuu.

Kevätkokouksessa valitaan uusi hallitus kaudelle 2022-2023. EtäKärpät kaipaisi uusia aktiivisia jäseniä hallitustoimintaa, jotta yhdityksen toiminta jatkuisi tulevaisuudessakin. Aiempaa kokemusta ei tarvitse olla, vaan koulutamme uudet hallitusjäsenet tehtäviin. Lisäksi kaipaisimme hallituksen ulkopuoliseksi toimijaksi talousvastaavaa, joka huolehtisi yhdistyksen rahaliikenteestä ja muusta talousvastaavan tehtävistä yhdessä tilitoimiston kanssa.

Kevätkokouksen jälkeen jäämme Sports Academyyn viettämään kauden päättäjäisiä. Tarjolla on pikkujoulujen tapaan pitsabuffet sekä salaattia. Juomat ovat omakustanteisia, mutta EtäKärppien jäsenkortilla voit nauttia alennuksista. Lisäksi mahdollisuus katsoa Jääkiekon MM-kisojen Itävalta - Suomi -ottelu klo 16:20 alkaen.

Jotta voimme varata riittävän määrän ruokaa, pyydämme etukäteisilmoittautumista niiltä, jotka tulevat Sports Academyyn! Voit ilmoittautua alla olevan lomakkeen avulla 16.5.2022 klo 12 asti.

 

Ystävällisin terveisin,

 

EtäKärpät hallitus

 

Kokouksen esityslista

 

1. Kokouksen avaus

2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi (2) pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi (2) ääntenlaskijaa

3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys

5. Vahvistetaan seuraavalle toimintakaudelle (2021-2022)

- toimintasuunnitelma,

- tulo- ja menoarvio, sekä

- liittymis- ja jäsenmaksujen suuruudet

6. Valitaan uusi hallitus; hallituksen puheenjohtaja ja muut jäsenet (2-8) sekä 2 varajäsentä.

7. Valitaan yksi (1) tai kaksi (2) toiminnantarkastajaa tai tilintarkastajaa ja heille varahenkilöt

8. Yhdistyksen jäsenmäärä

9. Yhdistyksen tiedottaminen

10. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiat

11. Kokouksen päättäminen

 

Kokouskutsu ja esityslist

Tulo- ja menoarvio

Toimintasuunnitelma

Muodossa 0401234567
Ilmoita lisätietokentässä mahdollisten muiden osallistujien nimet ja jäsenyydet. Valitse myös kunkin lipun tyyppi lomakkeen lopusta.
Ilman sääntöjen hyväksymistä et voi osallistua EtäKärppien tapahtumiin!